Nyáron a hűtési igény, télen pedig a fűtési igény rezsi formájában viszi el a rengeteg pénzt. A nyár vége és az ősz eleje még igen meleg, de lassan már nemcsak a nyárra, hanem a hűvös időkre is gondolnunk kell. Mi a probléma? Mit érdemes a korszerűsítéssel telepíteni?

 

Miért olyan magas a rezsi, mi a gond? 

A klímaváltozás és ezzel az időjárás drasztikus változása is a nyakunkban van. Természetesen eddig is voltak negyven fokok, csak éppen nem tartott egész nyáron. Úgy tűnik, hogy kénytelenek leszünk alkalmazkodni az új időjárásunkhoz, azonban az sem mindegy, hogy hogyan. A gépek működése, a villamos áram megtermelése és a fosszilis földgáz előállítása is egyre nagyobb környezetterhelést jelent. Nem beszélve a háború okozta károkról és jelentős drágulásról.

 

Ennek megfelelően érdemes kis emberként azonosulni a természettel, hiszen sok kicsi sokra megy alapon is tehetünk valamit a környezetünkért és magunkért. Ha lehet, akkor igyekezzünk minél környezettudatosabb megoldást keresni otthonunk energia-ellátására, hiszen ezzel is mérsékelhető a lokális mikroklíma. Vegyük csak példának azt, hogy egy kietlen, fa nélküli aszfaltozott úton sokkal magasabb, akár 40-50 fokokat is mérhetünk, míg az erdőkben és a fás területeken ez akár 10-20 fokkal kevesebb is lehet!

 

Tehát érdemes vigyázni arra, hogy mit hogyan csinálunk. Már a saját házunk környékén is tehetünk valamit a mikroklíma feljavítására. Például azt, hogy a fűtés- hűtésrendszer korszerűsítése esetén figyelembe vesszük az adott fűtő- és hűtőegység környezetterhelését. 

 

Mit érdemes telepíteni fűtésrendszer gyanánt?

Elavult a fűtésrendszer, túl drága a rezsi, sokat fogyaszt a klíma? Nehéz elhinni, de van olyan megoldás, ami egyszerre tesz jót a környezetünknek és a saját pénztárcánknak is: ez pedig a felületfűtés és egyben felülethűtés. Amennyiben a beépítést drágának találjuk, úgy érdemes kiszámolni, hogy hosszabb távon mi éri meg jobban. Emellett akár fűtéskorszerűsítési támogatást is igényelhetünk az új fűtésrendszerre, így még inkább megéri a felületfűtési és hűtési rendszer beépítése!

 

A felületfűtés és hűtés összesen háromféle felületen jelenhet meg: padlófűtés, falfűtés és falhűtés, mennyezetfűtés és mennyezethűtés. Nem kell megijedni attól sem, hogy a fűtés mellé hűtés szükséges, hiszen igazán nagy előny, hogy egy rendszeren belül valósítható meg mindkettő. A felület alatt futó csövekben ugyanis meleg és hideg víz is keringettethető, így egy egyszerű átkapcsolással válthatunk a fűtés és a hűtés között.

 

Az energiahatékonyságot pedig nemcsak a kisebb átmérőjű csövekben keringetett kisebb vízmennyiség adja, hanem az is, hogy a meleg vizet elég 40-45 °C-ig felmelegíteni (nem szükséges magasabbra hevíteni). Tökéletes meleget és remek hőérzetet biztosít ezen a hőfokon is, így alacsonyabb áramigény mellett is jól érezhetjük magunkat otthonunkban. 

 

Emellett megfelelő szigetelés esetén még jobb hatásfokot érhetünk el, azonban az okosvezérlőnek köszönhetően csak akkor fűt a rendszer, amikor arra szükség van. Amint a termosztát jelez, úgy a fűtés is lejjebb kapcsolja magát. Így nem kell azon sem aggódni, hogy túlfűtűnk és nem kell letekerni a fűtést sem.


 

Tetszene a felületfűtési és hűtési megoldás? Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Vedd fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeink egyikén!

Pályázati logó